WV MetroNewsWV MetroNews

Results Last Updated 20-Aug-17 08:41 PM. Refresh Results

A=American, C=Consitution, D=Democrat, I=Independent, L=Libertarian, M=Mountain, N=No Party Affiliation, NA=Not Applicable, NP=Non Partisan, R=Republican, S=Socialist Equality Party, W=Write-In
 
 
House of Delegates
House of Delegates - 1st Delegate District
2 ELECTED
% Complete
BROOKE (7) HANCOCK (25)
Precincts Reporting: 32 of 32 100%
    VOTES %
 (i) PAT MCGEEHAN
8,383
40%
 (i) MARK ZATEZALO
7,000
33%
  RONNIE D. JONES
5,530
26%
PAT MCGEEHAN leading by 1,383 votes
           

House of Delegates - 2nd Delegate District
1 ELECTED
% Complete
BROOKE (20) OHIO (1)
Precincts Reporting: 21 of 21 100%
    VOTES %
  PHILLIP W DISERIO
4,166
61%
  ROBERT "CHIC" DICICCIO
2,658
39%
PHILLIP W DISERIO leading by 1,508 votes
           

House of Delegates - 3rd Delegate District
2 ELECTED
% Complete
OHIO (32)
Precincts Reporting: 32 of 32 100%
    VOTES %
 (i) ERIKKA STORCH
11,970
41%
 (i) SHAWN FLUHARTY
8,915
31%
  SCOTT REED
8,224
28%
ERIKKA STORCH leading by 3,055 votes
           

House of Delegates - 4th Delegate District
2 ELECTED
% Complete
MARSHALL (44) OHIO (3)
Precincts Reporting: 47 of 47 100%
    VOTES %
 (i) MIKE FERRO
8,210
34%
  JOE CANESTRARO
6,149
26%
 (i) DAVID A. EVANS
4,994
21%
  DEL T. KELLEY
4,464
19%
MIKE FERRO leading by 2,061 votes
           

House of Delegates - 5th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
MONONGALIA (1) WETZEL (22)
Precincts Reporting: 23 of 23 100%
    VOTES %
 (i) DAVE PETHTEL
4,168
63%
  PHILLIP W. WILEY
2,436
37%
DAVE PETHTEL leading by 1,732 votes
           

House of Delegates - 6th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
DODDRIDGE (12) PLEASANTS (1) TYLER (12)
Precincts Reporting: 25 of 25 100%
    VOTES %
 (i) WM. ROGER ROMINE
4,755
74%
  T. CHRIS COMBS
1,700
26%
WM. ROGER ROMINE leading by 3,055 votes
           

House of Delegates - 7th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
PLEASANTS (9) RITCHIE (15)
Precincts Reporting: 24 of 24 100%
    VOTES %
  JASON S. HARSHBARGER
4,339
63%
  MARK HARPER
2,285
33%
  RODNEY T. HYTONEN
227
3%
JASON S. HARSHBARGER leading by 2,054 votes
           

House of Delegates - 8th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
WOOD (17)
Precincts Reporting: 17 of 17 100%
    VOTES %
 (i) BILL ANDERSON
4,835
61%
  DAVID BLAND
3,151
39%
BILL ANDERSON leading by 1,684 votes
           

House of Delegates - 9th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
WIRT (9) WOOD (12)
Precincts Reporting: 21 of 21 100%
    VOTES %
  RAY HOLLEN
4,518
60%
  JIM MARION
3,011
40%
RAY HOLLEN leading by 1,507 votes
           

House of Delegates - 10th Delegate District
3 ELECTED
% Complete
WOOD (42)
Precincts Reporting: 42 of 42 100%
    VOTES %
 (i) JOHN R. KELLY
11,137
21%
 (i) FRANK DEEM
10,385
19%
  VERNON CRISS
8,518
16%
  BILL MERRIMAN
8,462
16%
  J. MORGAN LEACH
7,623
14%
  ANDY DANIEL
7,355
14%
JOHN R. KELLY leading by 752 votes
           

House of Delegates - 11th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
JACKSON (3) ROANE (20)
Precincts Reporting: 23 of 23 100%
    VOTES %
 (i) MARTIN "RICK" ATKINSON III
3,943
61%
  JAMES L. (JIM) CROWDER
2,562
39%
MARTIN "RICK" ATKINSON III leading by 1,381 votes
           

House of Delegates - 12th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
JACKSON (20)
Precincts Reporting: 20 of 20 100%
    VOTES %
 (i) STEVE WESTFALL
3,833
52%
  MISSY MORRIS
3,542
48%
STEVE WESTFALL leading by 291 votes
           

House of Delegates - 13th Delegate District
2 ELECTED
% Complete
JACKSON (8) MASON (12) PUTNAM (16)
Precincts Reporting: 36 of 36 100%
    VOTES %
  JOSHUA KURT HIGGINBOTHAM
6,517
28%
  SCOTT BREWER
6,465
28%
 (i) MICHAEL IHLE
5,658
24%
  ROSALEE JUBA-PLUMLEY
4,518
20%
JOSHUA KURT HIGGINBOTHAM leading by 52 votes
           

House of Delegates - 14th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
MASON (18) PUTNAM (3)
Precincts Reporting: 21 of 21 100%
    VOTES %
 (i) JIM BUTLER
3,728
56%
  SAMANTHA ANN FOOCE
2,914
44%
JIM BUTLER leading by 814 votes
           

House of Delegates - 15th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
PUTNAM (14)
Precincts Reporting: 14 of 14 100%
    VOTES %
 (i) GEOFF FOSTER
5,712
65%
  JEFFERY SMITH
3,038
35%
GEOFF FOSTER leading by 2,674 votes
           

House of Delegates - 16th Delegate District
3 ELECTED
% Complete
CABELL (36) LINCOLN (2)
Precincts Reporting: 38 of 38 100%
    VOTES %
 (i) CAROL MILLER
8,791
22%
 (i) SEAN HORNBUCKLE
7,677
19%
  C. E. "CHUCK" ROMINE
6,653
17%
  MATT SPURLOCK
5,478
14%
  DALE ANDERSON II
5,412
14%
  JOE AKERS
4,833
12%
  NAOMI SPENCER DALY
902
2%
CAROL MILLER leading by 1,114 votes
           

House of Delegates - 17th Delegate District
2 ELECTED
% Complete
CABELL (23) WAYNE (5)
Precincts Reporting: 28 of 28 100%
    VOTES %
 (i) MATTHEW ROHRBACH
6,229
32%
  CHAD LOVEJOY
5,860
30%
  ANNE BROCKUS DANDELET
4,418
23%
  JOE M. FINCHAM
2,896
15%
MATTHEW ROHRBACH leading by 369 votes
           

House of Delegates - 18th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
CABELL (12)
Precincts Reporting: 12 of 12 100%
    VOTES %
 (i) KELLI SOBONYA
4,906
69%
  BILLY J. CHAFFIN II
2,182
31%
KELLI SOBONYA leading by 2,724 votes
           

House of Delegates - 19th Delegate District
2 ELECTED
% Complete
WAYNE (31)
Precincts Reporting: 31 of 31 100%
    VOTES %
  ROBERT THOMPSON
6,112
29%
 (i) KEN HICKS
4,971
23%
  MARK ROSS
4,757
22%
  JOHN D. CREAMER
3,474
16%
  DERRICK EVANS
1,860
9%
ROBERT THOMPSON leading by 1,141 votes
           

House of Delegates - 20th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
LOGAN (2) MINGO (22)
Precincts Reporting: 24 of 24 100%
    VOTES %
 (i) JUSTIN J. MARCUM
4,091
67%
  MICHAEL J. BAISDEN
2,049
33%
JUSTIN J. MARCUM leading by 2,042 votes
           

House of Delegates - 21st Delegate District
1 ELECTED
% Complete
MCDOWELL (5) MINGO (16) WYOMING (5)
Precincts Reporting: 26 of 26 100%
    VOTES %
  MARK DEAN
2,973
52%
 (i) PHYLLIS RIFFE WHITE
2,728
48%
MARK DEAN leading by 245 votes
           

House of Delegates - 22nd Delegate District
2 ELECTED
% Complete
BOONE (4) LINCOLN (14) LOGAN (3) PUTNAM (8)
Precincts Reporting: 29 of 29 100%
    VOTES %
  ZACK MAYNARD
5,059
26%
 (i) JEFF ELDRIDGE
5,014
26%
 (i) MICHEL G. MOFFATT
4,764
25%
  GARY MCCALLISTER
4,463
23%
ZACK MAYNARD leading by 45 votes
           

House of Delegates - 23rd Delegate District
1 ELECTED
% Complete
BOONE (18)
Precincts Reporting: 18 of 18 100%
    VOTES %
  RODNEY A. MILLER
4,193
66%
  DANIEL BELCHER
2,153
34%
RODNEY A. MILLER leading by 2,040 votes
           

House of Delegates - 24th Delegate District
2 ELECTED
% Complete
BOONE (4) LOGAN (33) WYOMING (1)
Precincts Reporting: 38 of 38 100%
    VOTES %
 (i) RALPH RODIGHIERO
7,209
45%
 (i) RUPERT "RUPIE" PHILLIPS JR
5,159
32%
  AARON STONE
3,616
23%
RALPH RODIGHIERO leading by 2,050 votes
           

House of Delegates - 25th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
MCDOWELL (4) MERCER (3) WYOMING (17)
Precincts Reporting: 24 of 24 100%
    VOTES %
  TONY PAYNTER
3,872
60%
 (i) FRANK "BUCKY" BLACKWELL
2,623
40%
TONY PAYNTER leading by 1,249 votes
           

House of Delegates - 26th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
MCDOWELL (28) MERCER (5)
Precincts Reporting: 33 of 33 100%
    VOTES %
  ED EVANS
3,152
60%
  BRIAN HARRISON
2,079
40%
ED EVANS leading by 1,073 votes
           

House of Delegates - 27th Delegate District
3 ELECTED
% Complete
MERCER (41) RALEIGH (1)
Precincts Reporting: 42 of 42 100%
    VOTES %
 (i) JOHN H. SHOTT
12,497
25%
 (i) JOE C. ELLINGTON JR
10,420
21%
 (i) MARTY GEARHEART
10,202
21%
  CAROL B. BAILEY
7,560
15%
  SABRINA SHRADER
5,111
10%
  LACY WATSON
3,702
7%
JOHN H. SHOTT leading by 2,077 votes
           

House of Delegates - 28th Delegate District
2 ELECTED
% Complete
MONROE (15) RALEIGH (16) SUMMERS (14)
Precincts Reporting: 45 of 45 100%
    VOTES %
 (i) JOHN DAVID O'NEAL IV (RALEIGH)
7,909
33%
 (i) ROY G. COOPER (SUMMERS)
7,594
32%
  WILLIAM A. (BILL) O'BRIEN (SUMMERS)
5,092
21%
  WAYNE WILLIAMS (RALEIGH)
3,481
14%
JOHN DAVID O'NEAL IV (Raleigh) leading by 315 votes
           

House of Delegates - 29th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
RALEIGH (23)
Precincts Reporting: 23 of 23 100%
    VOTES %
 (i) RICKY MOYE
3,568
51%
  GREG WOOD
3,463
49%
RICKY MOYE leading by 105 votes
           

House of Delegates - 30th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
RALEIGH (20)
Precincts Reporting: 20 of 20 100%
    VOTES %
 (i) MICK BATES
4,750
67%
  TODD A. KIRBY
2,345
33%
MICK BATES leading by 2,405 votes
           

House of Delegates - 31st Delegate District
1 ELECTED
% Complete
RALEIGH (18) WYOMING (4)
Precincts Reporting: 22 of 22 100%
    VOTES %
 (i) LYNNE ARVON
4,030
62%
  KRISTEN E. ROSS
2,422
38%
LYNNE ARVON leading by 1,608 votes
           

House of Delegates - 32nd Delegate District
3 ELECTED
% Complete
CLAY (1) FAYETTE (39) KANAWHA (1) NICHOLAS (3) RALEIGH (9)
Precincts Reporting: 53 of 53 100%
    VOTES %
 (i) KAYLA KESSINGER
8,008
18%
 (i) TOM FAST
7,765
17%
  MR. SHIRLEY LOVE
7,218
16%
  MARGARET ANNE STAGGERS
7,173
16%
  JOHN PINO
6,634
15%
  AUSTIN HAYNES
6,534
14%
  TRAVIS SIMMS
1,766
4%
KAYLA KESSINGER leading by 243 votes
           

House of Delegates - 33rd Delegate District
1 ELECTED
% Complete
CALHOUN (10) CLAY (10) GILMER (7)
Precincts Reporting: 27 of 27 100%
    VOTES %
 (i) ROGER HANSHAW
3,254
51%
  DAVID A WALKER
3,121
49%
ROGER HANSHAW leading by 133 votes
           

House of Delegates - 34th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
BRAXTON (18) GILMER (5)
         
  UNOPPOSED  CANDIDATE(S)      
 (i) BRENT BOGGS
   
           

House of Delegates - 35th Delegate District
4 ELECTED
% Complete
KANAWHA (57)
Precincts Reporting: 57 of 57 100%
    VOTES %
  MOORE CAPITO
14,684
17%
 (i) ANDREW D. BYRD
13,445
15%
 (i) ERIC NELSON
11,794
13%
  CHARLOTTE R. LANE
10,411
12%
  KEITH PAULEY
10,174
12%
  BEN ADAMS
9,817
11%
  THORNTON COOPER
9,325
11%
  BENJAMIN M. SHERIDAN
8,549
10%
MOORE CAPITO leading by 1,239 votes
           

House of Delegates - 36th Delegate District
3 ELECTED
% Complete
KANAWHA (52)
Precincts Reporting: 52 of 52 100%
    VOTES %
 (i) LARRY L. ROWE
9,342
20%
  ANDREW ROBINSON
8,473
18%
 (i) BRAD WHITE
8,128
18%
 (i) NANCY GUTHRIE
8,124
18%
  CHELSEA WALKER-GASKINS
5,878
13%
  ADAM MARCUM
5,216
11%
  ELIZABETH RHULE
1,036
2%
LARRY L. ROWE leading by 869 votes
           

House of Delegates - 37th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
KANAWHA (17)
Precincts Reporting: 17 of 17 100%
    VOTES %
 (i) MIKE PUSHKIN
4,142
75%
  THOMAS W. GOODMAN
1,369
25%
MIKE PUSHKIN leading by 2,773 votes
           

House of Delegates - 38th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
KANAWHA (9) PUTNAM (6)
Precincts Reporting: 15 of 15 100%
    VOTES %
  NANCY REAGAN FOSTER
5,164
61%
  TOM TULL
3,324
39%
NANCY REAGAN FOSTER leading by 1,840 votes
           

House of Delegates - 39th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
KANAWHA (14)
Precincts Reporting: 14 of 14 100%
    VOTES %
 (i) RON WALTERS
3,492
50%
  WES HOLDEN
3,213
46%
  CHRIS REED
303
4%
RON WALTERS leading by 279 votes
           

House of Delegates - 40th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
KANAWHA (13)
Precincts Reporting: 13 of 13 100%
    VOTES %
 (i) TIM ARMSTEAD
4,435
60%
  MELISSA RIGGS HUFFMAN
2,940
40%
TIM ARMSTEAD leading by 1,495 votes
           

House of Delegates - 41st Delegate District
1 ELECTED
% Complete
GREENBRIER (1) NICHOLAS (16)
Precincts Reporting: 17 of 17 100%
    VOTES %
 (i) JORDAN HILL
3,925
56%
  ADAM R. YOUNG
3,046
44%
JORDAN HILL leading by 879 votes
           

House of Delegates - 42nd Delegate District
2 ELECTED
% Complete
GREENBRIER (28) MONROE (3) SUMMERS (1)
Precincts Reporting: 32 of 32 100%
    VOTES %
  STEPHEN BALDWIN JR.
7,393
34%
 (i) GEORGE BOOGIE AMBLER
7,239
34%
 (i) RAY CANTERBURY
6,946
32%
STEPHEN BALDWIN JR. leading by 154 votes
           

House of Delegates - 43rd Delegate District
2 ELECTED
% Complete
POCAHONTAS (15) RANDOLPH (26)
Precincts Reporting: 41 of 41 100%
    VOTES %
 (i) BILL HARTMAN
7,584
32%
  PHIL ISNER
6,153
26%
  CLAYTON D. MOORE
4,414
19%
  PHILLIPS BRUCE KOLSUN
4,184
18%
  ALAN BALOGH
1,007
4%
BILL HARTMAN leading by 1,431 votes
           

House of Delegates - 44th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
NICHOLAS (9) RANDOLPH (1) UPSHUR (3) WEBSTER (14)
Precincts Reporting: 27 of 27 100%
    VOTES %
 (i) DANA L LYNCH
3,020
52%
  DUANE BORCHERS SR
2,345
40%
  BARBARA DANIELS
436
8%
DANA L LYNCH leading by 675 votes
           

House of Delegates - 45th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
UPSHUR (16)
Precincts Reporting: 16 of 16 100%
    VOTES %
 (i) BILL HAMILTON
5,313
76%
  TOM THACKER
1,672
24%
BILL HAMILTON leading by 3,641 votes
           

House of Delegates - 46th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
LEWIS (24) UPSHUR (2)
Precincts Reporting: 26 of 26 100%
    VOTES %
  PATRICK S. MARTIN
4,539
58%
 (i) PEGGY DONALDSON SMITH
3,277
42%
PATRICK S. MARTIN leading by 1,262 votes
           

House of Delegates - 47th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
BARBOUR (16) TUCKER (5)
Precincts Reporting: 21 of 21 100%
    VOTES %
 (i) DANNY WAGNER
4,472
62%
  KEN AUVIL
2,728
38%
DANNY WAGNER leading by 1,744 votes
           

House of Delegates - 48th Delegate District
4 ELECTED
% Complete
HARRISON (67)
Precincts Reporting: 67 of 67 100%
    VOTES %
 (i) TIM MILEY
15,135
16%
  BEN QUEEN
14,484
15%
  RICHARD J. IAQUINTA
13,392
14%
 (i) DANNY HAMRICK
13,388
14%
 (i) TERRY WAXMAN
10,593
11%
  DEREK MCINTYRE
9,440
10%
  WAYNE WORTH
9,070
10%
  RICHARD A "RICK" WOLFE
8,487
9%
TIM MILEY leading by 651 votes
           

House of Delegates - 49th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
MARION (1) MONONGALIA (1) TAYLOR (17)
Precincts Reporting: 19 of 19 100%
    VOTES %
 (i) AMY SUMMERS
4,089
55%
  DAVE GOBEL
3,279
45%
AMY SUMMERS leading by 810 votes
           

House of Delegates - 50th Delegate District
3 ELECTED
% Complete
MARION (75)
Precincts Reporting: 75 of 75 100%
    VOTES %
 (i) MIKE CAPUTO
11,185
19%
  GUY WARD
9,914
17%
 (i) LINDA LONGSTRETH
9,616
17%
 (i) TIM MANCHIN
9,189
16%
  PHIL MALLOW
8,790
15%
  BOBBIE DAMON TRIPLETT II
7,175
12%
  JON DODDS
2,121
4%
MIKE CAPUTO leading by 1,271 votes
           

House of Delegates - 51st Delegate District
5 ELECTED
% Complete
MONONGALIA (39)
Precincts Reporting: 39 of 39 100%
    VOTES %
 (i) BARBARA EVANS FLEISCHAUER
16,151
12%
 (i) CINDY FRICH
16,059
12%
 (i) JOE STATLER
15,210
11%
  JOHN WILLIAMS
14,278
10%
  RODNEY A. PYLES
12,919
9%
  EVAN HANSEN
12,893
9%
  NANCY JAMISON
12,338
9%
  ROGER SHUTTLESWORTH
12,315
9%
  ERIC FINCH
9,763
7%
  MICHAEL ACEVEDO
9,662
7%
  EDDIE WAGONER
4,779
4%
BARBARA EVANS FLEISCHAUER leading by 92 votes
           

House of Delegates - 52nd Delegate District
1 ELECTED
% Complete
PRESTON (14)
Precincts Reporting: 14 of 14 100%
    VOTES %
  TERRI FUNK SYPOLT
3,592
55%
 (i) STEVE SHAFFER
2,647
40%
  JOHN R. BARTLETT
302
5%
TERRI FUNK SYPOLT leading by 945 votes
           

House of Delegates - 53rd Delegate District
1 ELECTED
% Complete
PRESTON (14) TUCKER (6)
Precincts Reporting: 20 of 20 100%
    VOTES %
  TONY J. LEWIS
5,141
66%
  AL TOMSON
2,615
34%
TONY J. LEWIS leading by 2,526 votes
           

House of Delegates - 54th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
GRANT (16) MINERAL (6) PENDLETON (4)
         
  UNOPPOSED  CANDIDATE(S)      
  ALLEN V. EVANS
   
           

House of Delegates - 55th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
HARDY (14) PENDLETON (9)
Precincts Reporting: 23 of 23 100%
    VOTES %
 (i) ISAAC SPONAUGLE
4,396
54%
  STEPHEN G. SMITH
3,332
41%
  TONYA PERSINGER
467
6%
ISAAC SPONAUGLE leading by 1,064 votes
           

House of Delegates - 56th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
MINERAL (21)
         
  UNOPPOSED  CANDIDATE(S)      
 (i) GARY G. HOWELL
   
           

House of Delegates - 57th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
HAMPSHIRE (18) MINERAL (3)
Precincts Reporting: 21 of 21 100%
    VOTES %
 (i) RUTH ROWAN
4,822
68%
  BEVERLY COOKMAN KEADLE
2,274
32%
RUTH ROWAN leading by 2,548 votes
           

House of Delegates - 58th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
HAMPSHIRE (6) MORGAN (9)
         
  UNOPPOSED  CANDIDATE(S)      
 (i) DARYL E. COWLES
   
           

House of Delegates - 59th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
BERKELEY (9) MORGAN (4)
Precincts Reporting: 13 of 13 100%
    VOTES %
 (i) SAIRA BLAIR
5,863
68%
  CAT WEBSTER
2,731
32%
SAIRA BLAIR leading by 3,132 votes
           

House of Delegates - 60th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
BERKELEY (12)
Precincts Reporting: 12 of 12 100%
    VOTES %
  S. MARSHALL WILSON
4,869
62%
  GARY "PEANUT" COLLIS
2,958
38%
S. MARSHALL WILSON leading by 1,911 votes
           

House of Delegates - 61th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
BERKELEY (14)
Precincts Reporting: 14 of 14 100%
    VOTES %
  JASON BARRETT
3,338
52%
  TRAVIS BISHOP
3,139
48%
JASON BARRETT leading by 199 votes
           

House of Delegates - 62th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
BERKELEY (11)
Precincts Reporting: 11 of 11 100%
    VOTES %
 (i) JOHN OVERINGTON
5,232
70%
  CHRISTY SANTANA
2,224
30%
JOHN OVERINGTON leading by 3,008 votes
           

House of Delegates - 63th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
BERKELEY (11)
Precincts Reporting: 11 of 11 100%
    VOTES %
 (i) MICHAEL "MIKE" FOLK
3,999
58%
  KENNETH (KENNY) LEMASTER JR.
2,849
42%
MICHAEL "MIKE" FOLK leading by 1,150 votes
           

House of Delegates - 64th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
BERKELEY (9)
Precincts Reporting: 9 of 9 100%
    VOTES %
 (i) ERIC LEE HOUSEHOLDER
3,938
56%
  BARBARA "BARBY" FRANKENBERRY
3,114
44%
ERIC LEE HOUSEHOLDER leading by 824 votes
           

House of Delegates - 65th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
JEFFERSON (11)
Precincts Reporting: 11 of 11 100%
    VOTES %
 (i) JILL UPSON
4,897
63%
  SAMMI BROWN
2,926
37%
JILL UPSON leading by 1,971 votes
           

House of Delegates - 66th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
JEFFERSON (10)
Precincts Reporting: 10 of 10 100%
    VOTES %
 (i) PAUL A. ESPINOSA
5,031
66%
  DAVID M. DINGES
2,586
34%
PAUL A. ESPINOSA leading by 2,445 votes
           

House of Delegates - 67th Delegate District
1 ELECTED
% Complete
JEFFERSON (11)
Precincts Reporting: 11 of 11 100%
    VOTES %
  RILEY MOORE
4,203
51%
  ROD SNYDER
4,105
49%
RILEY MOORE leading by 98 votes